Zapisz się do
Newslettera
Dowiedz się wcześniej niż inni o nowościach w naszym sklepie.
Bierz udział w promocjach tylko dla abonentów
Zyskaj 10zł rabatu na pierwsze zakupy*.
Nie pokazuj więcej
* Przy wartości zamówienia od 50zł na wyroby nieprzecenione. Szczegóły w Regulaminie
DANO1000_DANISH_OIL.jpg

Rustins Danish Oil 1l

Cena: 120,00 zł 120.00 PLN
Producent: Rustins
Kod produktu: DANO1000
Dostępność: 20 szt
quantity szt.

Opis

Pojemność opakowania - 1000 ml

Danish Oil (olej duński) firmy Rustins to jeden z najbardziej popularnych preparatów wykończeniowych do drewna. Jego formuła to mieszanka żywic i naturalnych olejów, w tym oleju tungowego. Głęboko penetruje drewno wydobywając z niego najlepsze walory i podkreślając jego rysunek. Można stosować na wszelkiego rodzaju surowe powierzchnie drewniane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Po zastosowaniu nadaje powierzchni jedwabistego, mało połyskliwego wyglądu. Tworzy trwałą, wodoodpychającą ochronę, a przy tym pozwala drewnu nadal oddychać.

Produkty wykończone Danish Oil mogą mieć kontakt z żywnością. Preparat spełnia także wymogi w zakresie bezpieczeństwa zabawek zgodnie z normą BS EN 71 Part 3 1995.

Zastosowanie w warsztacie tokarskim

Danish Oil to najpopularniejszy preparat stosowany przez tokarzy do wykańczania powierzchni. Decydują o tym jego walory, tj. właściwości ochronne i uwydatniające piękno drewna oraz stosunkowo prosty sposób aplikacji. Długoletnia praca z tym olejem pozwoliła nam na zebranie kilku cennych wskazówek.

  • Danish Oil nie lubi częstego kontaktu z powietrzem, na wskutek którego z czasem twardnieje. Dlatego pojemnik należy zawsze szczelnie zamykać. Sugerujemy, szczególnie w przypadku dużych pojemników (1 l, 2.5 l, 5 l), by odlać część zawartości do mniejszego, zamykanego pojemnika, a z niego odlewać jeszcze mniejsze ilości do wykorzystania w danej chwili. Niewykorzystanego oleju nie należy wlewać z powrotem do pojemnika, dlatego odlej go tylko tyle, ile będzie potrzebne.
  • Po aplikacji oleju duńskiego należy, w zależności od temperatury otoczenia, odczekać kilka, kilkanaście minut, a następnie wytrzeć przedmiot papierowym ręcznikiem. Szczególnie latem nie należy zbyt długo czekać z wytarciem, gdyż w temperaturze powyżej 20°C olej szybko twardnieje. W takim przypadku należy raz jeszcze przejechać przedmiot pędzlem z niewielką ilością oleju i od razu wytrzeć.
  • Jedna warstwa Danish Oil położona na surowy przedmiot tworzy w zasadzie satynową, mało połyskliwą powierzchnię (ostateczny afekt zależy od gatunku drewna). Jeśli chcesz uzyskać większy połysk, należy nałożyć kolejną warstwę, aż do uzyskania zamierzonego efektu.
  • Olej dobrze współpracuje z innymi preparatami: bejcami, farbami, woskami. Dla pewności należy jednakże wypróbować działanie kombinacji różnych preparatów na przedmiocie testowym.

Czas schnięcia i kolejne warstwy

4-6 godz. w zależności od temperatury otoczenia i wilgotności. Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu poprzedniej. Na surowe drewno zalecane są 3 warstwy.

Temperatura aplikowania

Olej nakładać w temperaturze 15-25°C, nie stosować poniżej 5°C.

Wydajność

Ok. 14 m² na litr w zależności od gatunku i chłonności drewna.

Przechowywanie

W normalnych, domowych warunkach jego trwałość wynosi kilka lat.

Zagrożenia

Produkt łatwopalny. Materiały służące do nanoszenia i wycierania (np. papierowe ręczniki) należy rozłożyć na płasko do wyschnięcia, w przeciwnym razie może nastąpić samozapłon. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Nie wdychać oparów.

Produkty polecane

do góry
@2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Maxsote 2016
Sklep internetowy Shoper.pl